Strona główna

reorder

Jakie kwiaty na wesele

Jakie kwiaty na wesele

Jakie kwiaty na wesele?

Poznaj ranking 10 ulubionych przez Panny Młode odmian i dowiedz się co symbolizują

Kwiaty i ich symbolika to dawno zapomniana sztuka. Dawniej "mowa kwiatów" była powszechnie znana i przywiązywano wielką wagę do tego jakie kwiaty są wręczane i komu przy różnych okazjach. Choć dzisiaj nie musimy tego traktować dosłownie warto poznać symbolikę najpopularniejszych odmian. Miłość, zazdrość, fascynacja? A może podziw, przyjaźń, rezerwa? Sprawdź!

1. Róża

Zdecydowana faworytka w ślubnych bukietach. Symbolika tego kwiatu zależy w dużej mierze od koloru. Róże czerwone i bordowe wyrażają namiętną miłość. Róże białe symbolizują szlachetne uczucia i niewinność. Różowe róże oznaczają sympatię i przyjaźń, a herbaciane- wdzięczność. Symbolika żółtej róży jest bardzo zawiła. Kiedyś kojarzona z zadrością i rozwodem, dzisiaj uważana za symbol mądrości i siły. Mimo wszystko, z uwagi na dawne skojarzenia, nie wybiera się jej do ślubnych wiązanek.

2. Lilie

Lilie symbolizują czystość, niewinność, poważne zamiary.

3. Goździki

Po wielu latach niechęci do nich, znów wracają do łask. Oznaczają uznanie i podziw. Ofiarowanie goździkowej wiązanki to jak powiedzieć:" Kocham Cię gorąco".

4. Storczyk

Niezwykle popularny ślubny kwiat, który ma tę zaletę że pozostaje świeży przez wiele godzin. z tego też względu idealnie nadaje się do ślubnych bukietów. Symbolizuje zmysłowość, doskonałość. Jest oznaką głębokich uczuć, fascynacji drugą osobą.

5. Piwonia

Dając komuś bukiet piwoni mówisz "Czuwam nad Tobą"

6. Stokrotki

Te proste, niepretensjonalne kwiaty idealnie sprawdzą się przy weselu w stylu rustykalnym. Mówią:" Cieszę się że mogę Cie ujrzeć".

7. Eukaliptus

Eukaliptus nie jest bazą bukietu ślubnego,  mimo to jest supermodny i występuje w dużych ilościach jako dodatek do innych kwiatów. Jego znaczenie :"Podróżuj ze mną".

8. Konwalie

Zdecydowany hit majowych ślubów. Konwalie oznaczają subtelność i delikatność. Są wręczane osobom, których urodę podziwiamy.

9. Kalia

Oznacza podziw i piękno. Kwiaty te mówią: "Jesteś absolutnie piękna", ale także "Umrę, jeśli mnie odtrącisz".

10. Frezje

Frezje uznaje się za wyraz szacunku, uznania, radości z przebywania razem ale także zaproszenia do flirtu.

Zostaw odpowiedź